Propozycja wykładów oraz spotkań autorskich

z dr Moniką Mularską – Kucharek oraz bohaterami książki „Srebrne Tabu” min. Teresą Lipowską, Krystyną Mazurówną, Hanną Piekarską, Zofią Suską

PROPONOWANE WYKŁADY:

  • Jak czerpać radość z życia w wieku 60+?
  • Późna dorosłość – jesień życia czy wiosna możliwości?
  • Srebrne tabu?! O przyjaźni, miłości, seksualności w wieku Dojrzałym.
  • Zmiana nawyków myślenia – kiedy jeśli nie teraz?
  • „Wyruszyć w podróż nieznaną”…Jak poradzić sobie z odejściem naszych bliskich?

WYKŁADY  Z UDZIAŁEM BOHATERÓW KSIĄŻKI   

                „SREBRNE TABU” 

  1. „Jak skutecznie zwyciężać w walce z samym sobą?”  opowie tancerka Krystyna Mazurówna w rozmowie z Moniką Mularska-Kucharek
  1. „Wiek nie gra roli”- Monika Mularska-Kucharek w rozmowie z modelką, laureatką konkursu „Stylowa Seniorka” Hanną Piekarską o marzeniach, pasjach i aktywnym życiu po 60-tce
  1. Na miłość nigdy nie jest za późno – rozmowa aktorki Teresy Lipowskiej i Moniki Mularskiej-Kucharek
  1. W pogoni za szczęściem! Podróżniczka Zofia Suska nie tylko o podróżach w rozmowie z Moniką Mularska-Kucharek

SPOTKANIE AUTORSKIE WOKÓŁ KSIĄŻEK

„Jesień życia? Wiosna możliwości! Przewodnik po późnej dorosłości”

Monika Mularska-Kucharek, Ewa Czernik

 

Praktyczny przewodnik dla seniorów, ich rodzin, opiekunów oraz dla lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek środowiskowych i społeczników napisany przez ekspertów!

Dzięki tej książce czytelnik pozna możliwości, jakimi dysponują seniorzy, aby czerpać satysfakcję z życia. Dowie się także, jak praca z emocjami, aktywność fizyczna, intelektualna oraz artystyczna i dostrzeganie wartości wiedzy płynącej z doświadczenia w okresie późnej dorosłości pozwalają wieść satysfakcjonujące życie.

Autorki przedstawią zmiany zachodzące w organizmie seniora i to, jak wpływają one na jego ciało i emocje. Pokażą formy aktywności fizycznej, duchowej i społecznej, sprzyjające osiąganiu zadowolenia z życia. Dzięki ich eksperckiej wiedzy czytelnik dowie się o tym, jak w praktyce przezwyciężać trudności, które w codziennym życiu napotykają seniorzy.

Autorki podręcznika profesjonalnie prowadzą czytelników przez sprawy codzienne i ważne nie tylko dla seniorów, ale także dla tych, którzy się nimi opiekują, wspierają i kiedyś sami się nimi staną.

 

„Srebrne tabu. Przyjaźń, miłość i seks w wieku dojrzałym”

Monika Kamieńska, Monika Mularska-Kucharek

Książka zawiera wywiady ze znanymi osobami oraz porady eksperckie na temat poprawy jakości życia ludzi starszych. O tym, jak spełniać swoje marzenia i dbać o codzienną aktywność opowiadają postaci kojarzone z telewizji (np. Krystyna Mazurówna, Teresa Lipowska, Andrzej Precigs, Ryszard Rembiszewski, Zofia Suska, Krystyna Sienkiewicz – jedna z ostatnich oficjalnych wypowiedzi), a także zwykli ludzie, którzy dzielą się swoimi pasjami podróżniczymi, literackimi i teatralnymi. Uzupełnieniem są teksty eksperckie (m.in. Ewy Czernik, psychoterapeutki, Bianci-Beaty Kotoro, psychoseksuolożki czy Ewy Kozieradzkiej, projektantki mody) dotyczące miłości, samotności, seksualności, kreatywności, sposobu ubierania się ludzi starszych.

„Co dobrego?! Poezjoterapia”

 Monika Mularska-Kucharek

 

„Co dobrego?! Poezjoterapia” to zbiór wierszy o różnych aspektach codzienności, opatrzonych terapeutycznymi komentarzami z pozytywnym spojrzeniem na życie. To inspirująca podróż po meandrach życia człowieka, tryskająca nadzieją na lepsze jutro, poszerzająca świadomość, skłaniająca do refleksji i zachęcająca do tego, aby czynić życie jak najlepszym.

Warto sięgnąć po tę książkę i wybrać się w taką podróż, tym bardziej, iż, jak twierdzi jej recenzent, psycholog i psychoterapeuta Krzysztof Klajs, Poezjoterapia „Co dobrego?!” Moniki Mularskiej-Kucharek jest jak uważny spacer brzegiem morza, przechadzka pomiędzy dwoma żywiołami; intelektualną refleksją doświadczonej nauczycielki akademickiej i poezją serca wrażliwej osoby. Niespiesznie opowiada o podstawowych wartościach w życiu i zachęca do poszukiwań jasnej strony w każdym doświadczeniu, nawet takim jak rozczarowanie, choroba czy śmierć.

OKIEM SPECJALISTY – PO PROSTU ŻYJ

Artykuły dr Moniki Mularskiej-Kucharek.

Od „antychwały” do samochwały… Czyli o tym, że mamy prawo dobrze o sobie myśleć i mówić!

Jesień życia? Wiosna możliwości! O srebrnym wieku, starości, późnej dorosłości…

Święta inne niż zwykle… Jak poradzić sobie z odejściem naszych bliskich?

Na miłość nigdy nie jest za późno. Srebrne tabu?

Nie trzeba zmieniać stylu życia! Rozmowa z Andrzejem Precigs w GazecieSeniora.pl

Monika Mularska-Kucharek: Co Pan robi, żeby przełamywać stereotyp osoby starszej?
Andrzej Precigs: Przez długie lata opiekowałem się Domem Artysty Weterana w Skolimowie, bywam także co jakiś czas gościem uniwersytetów trzeciego wieku i wielokrotnie jestem postrzegany jako osoba przed emeryturą. Dopóki człowiek zagoniony w swojej pracy i póki stan zdrowia na to pozwala, to nie trzeba zmieniać trybu życia. Łagodzę jedynie aspekty dotyczące możliwości czysto fizycznych, ale to jest normalne.

Czytaj więcej >>